Quantcast

The scorebook

photo

The Schedule

Friday, Sept. 28

Football

AuSable Valley at Ticonderoga, 7:30 p.m.

Swimming

Plattsburgh High at Peru, 5 p.m.

AuSable Valley at Moriah, 5 p.m.

Gymnastics

Beekmantown at Plattsburgh High, 5:30 p.m.

Boys soccer

Northeastern Clinton at Saranac, 6:30 p.m.

AuSable Valley at Plattsburgh High, 6:30 p.m.

Saranac Lake at Beekmantown, 4:30 p.m.

Seton Catholic at Willsboro, 4:30 p.m.

Lake Placid at Elizabethtown-Lewis, 4:30 p.m.

Westport at Northern Adirondack, 4:30 p.m.

Volleyball

Plattsburgh High at Saranac Lake, 4:30 p.m.

Northern Adirondack at Saranac, 4:30 p.m.

Beekmantown at Northeastern Clinton, 4:30 p.m.

AuSable Valley at Peru, 4:30 p.m.

Saturday, Sept. 29

Football

Saranac at Peru, 1:30 p.m.

Moriah at Beekmantown, 1:30 p.m.

Plattsburgh High at Saranac Lake, 1:30 p.m.

Monday, Oct. 1

Girls soccer

Saranac at Northeastern Clinton, 6:30 p.m.

Plattsburgh High at AuSable Valley, 6:30 p.m.

Beekmantown at Saranac Lake, 4:30 p.m.

Northern Adirondack at Ticonderoga, 4:30 p.m.

Chazy at Moriah, 4:30 p.m.

Willsboro at Seton Catholic, 4:30 p.m.

Elizabethtown-Lewis at Lake Placid, 4:30 p.m.

Schroon Lake at Westport, 4:30 p.m.

Gymnastics

Beekmantown at Peru, 5:30 p.m.

Volleyball

Peru at Beekmantown, 4:30 p.m.

Northeastern Clinton at Lake Placid, 4:30 p.m.

AuSable Valley at Saranac, 4:30 p.m.

Plattsburgh High at Northern Adirondack, 4:30 p.m.

Tuesday, Oct. 2

Boys soccer

Plattsburgh High at Saranac Lake, 4:30 p.m.

Peru at Beekmantown, 4:30 p.m.

AuSable Valley at Northeastern Clinton, 4:30 p.m.

Chazy at Northern Adirondack, 4:30 p.m.

Lake Placid at Seton Catholic, 4:30 p.m.

Elizabethtown-Lewis at Westport, 4:30 p.m.

Keene at Indian Lake/Long Lake, 4:30 p.m.

Cross country

AuSable Valley, Lake Placid, Plattsburgh High at Seton

Northeastern Clinton, Ticonderoga at Peru

Saranac, Saranac Lake at Beekmantown

Wednesday, Oct. 3

Girls soccer

Saranac Lake at Plattsburgh High, 4:30 p.m.

Beekmantown at Peru, 4:30 p.m.

Northeastern Clinton at AuSable Valley, 4:30 p.m.

Northern Adirondack at Chazy, 6 p.m.

Seton Catholic at Lake Placid, 4:30 p.m.

Ticonderoga at Elizabethtown-Lewis, 4:30 p.m.

Moriah at Willsboro, 4:30 p.m.

Westport at Crown Point, 4:30 p.m.

Indian Lake/Long Lake at Keene, 4:30 p.m.

Volleyball

Northern Adirondack at AuSable Valley, 4:30 p.m.

Northeastern Clinton at Plattsburgh High, 4:30 p.m.

Beekmantown at Lake Placid, 4:30 p.m.

Saranac at Saranac Lake, 4:30 p.m.

Thursday, Oct. 4

Boys soccer

Plattsburgh High at Peru, 4:30 p.m.

Saranac Lake at Northeastern Clinton, 4:30 p.m.

Beekmantown at Saranac, 6:30 p.m.

Elizabethtown-Lewis at Chazy, 6 p.m.

Westport at Seton, 4:30 p.m.

Northern Adirondack at Willsboro, 4:30 p.m.

Minerva/Newcomb at Keene, 4:30 p.m.

Gymnastics

Peru at Plattsburgh High, 5:30 p.m.

Friday, Oct. 5

Football

Moriah at AuSable Valley, 7:30 p.m.

Peru at Plattsburgh High, 7:30 p.m.

Volleyball

Plattsburgh High at Saranac, 4:30 p.m.

Northern Adirondack at Peru, 4:30 p.m.

Saranac Lake at Beekmantown, 4:30 p.m.

Lake Placid at AuSable Valley, 4:30 p.m.

Girls soccer

Plattsburgh High at Peru, 4:30 p.m.

Northeastern Clinton at Saranac Lake, 4:30 p.m.

Saranac at Beekmantown, 4:30 p.m.

Lake Placid at Moriah, 4:30 p.m.

Seton Catholic at Ticonderoga, 4:30 p.m.

Chazy at Elizabethtown-Lewis, 4:30 p.m.

Willsboro at Northern Adirondack, 4:30 p.m.

Keene at Minerva/Newcomb, 4:30 p.m.

Swimming

Mid-season pentathlon at Plattsburgh High, 5 p.m.

0
Vote on this Story by clicking on the Icon

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment